Grupa Vapormatra-Ecoforest powstała w Vigo w roku 1959 z inicjatywy jej właściciela i założyciela José Carlos Alonso Martínez. Podczas podróży do Nowego Jorku w 1958 w celu wzięcia udziału w pierwszych międzynarodowych targach branżowych, rozpoczyna swą karierę oferując kotły parowe, palniki oraz produkty z sektora ogrzewnictwa.

W latach 70-tych, dzięki przedsiębiorczemu duchowi oraz wizji handlowej, odwiedza najważniejsze międzynarodowe targi z sektora aby przyczynić się do rozwoju krajowego rynku, tworzy pierwszy kocioł na biomasę opalany zrębkami drewna. W ten sposób grupa Vapormatra-Ecoforest jako pierwsza zademonstrowała zainteresowanie ekologią oraz ekonomią spalania.

W swym dążeniu do wprowadzania technologii i nowości, staje przed nowym wyzwaniem w roku 1993: wprowadzić na rynek produkt nowy, ekologiczny i przede wszystkim ekonomiczny. W tym celu tworzy pierwszą fabrykę pelletu w Villacañas (Toledo) i przedstawia na europejskim rynku swój nowy wynalazek: PIERWSZY PIEC-KOCIOŁ NA PELLET

Obecnie, Ecoforest to lider rynku z największą gamą pieców powietrznych, wodnych oraz z systemem rozprowadzania powietrza, obecny w 14 krajach. Departament Innowacji i Rozwoju, rozwija się każdego dnia wprowadzając produkty bardziej zaawansowane i bardziej wydajne.

Nasza misja: zaangażowanie w środowisko naturalne

Ceny energii ciągle rosną, klimat się zmienia, a paliwa kopalne są coraz bardziej deficytowe. Mówi się o ochronie środowiska oraz deficycie dostępnych zasobów, poszukiwanie alternatywnych źródeł energii wzrasta ze strony rządów, regionów, włączając w to także konstruktorów i pracownie architektoniczne. Cel tych poszukiwań jest prosty, przyszłość należy do zrównoważonej energii: powietrza, Słońca, ziemi i wody – zasobów praktycznie niewyczerpanych, które są do naszej dyspozycji.

Efektywne korzystanie z zasobów, które podarowała nam natura i uczynienie ich dostępnymi dla wszystkich to nasza odpowiedzialność dzisiaj dla lepszego świata.

Nasze wartości:

Integralność
Jesteśmy uczciwi i odpowiedzialni za nasze działania. Szacunek i szczerość wobec naszych partnerów to podstawa naszego działania i napęd do dalszego.

Środowisko, Zdrowie i Bezpieczeństwo
Pracujemy bezpiecznie, dbając o dobre samopoczucie ludzi i ochronę środowiska.

Klient
Wspieramy sukces naszych klientów, tworząc wyjątkową wartość dzięki innowacyjnym produktom i dostarczaniu rozwiązań na potrzeby rynku.

Doskonałość
Dążymy bez przerwy do doskonałości we wszystkim co robimy, na wszystkich etapach naszej Sieci Wartości.

Ludzie
Pracujemy w różnych kulturach, szanujemy ludzi i wierzymy w pracę grupową i ideę równych szans.

Oszczędność i efektywność energetyczna
Jesteśmy wysoce zaangażowani w oszczędność energetyczną i wpływ na środowisko, w tym celu zaprojektowaliśmy niskie kryteria wydajności energetycznej w celu maksymalizacji wartości opałowej każdego grama paliwa.

Odpowiedzialność
Jesteśmy odpowiedzialni – indywidualnie i grupowo – za nasze zachowania, działania i wyniki.

Certyfikaty

Nasz zespół opiera się na maksymalnej kontroli norm jakości i certyfikatach uzyskanych od ECA, Nemko, Frauhhofer Institut.

Bazując na własnej technice i elektronice najbardziej zaawansowanej na całym rynku europejskim.

Pierwszy europejski producent pieców na pellet

Zakład produkcyjny pieców i pomp geotermalnych zajmuje powierzchnię 9.800m2. Jego System Jakości i model produkcji oparty na filozofii Lean Manufacturing (wydajna produkcja), zaimplementowany we wszystkich procesach łańcucha dostaw, stanowi podstawę konkurencyjności Ecoforest.

Producenci pieców i paliwa od 1993

Ze swojej fabryki, Ecoforest rozprowadza worki z pelletem drzewnym do całej Europy. Podczas procesu selekcji odpadów drzewnych i starannego procesu przetwarzania, ECOFOREST nie wątpi nawet przez moment w swój udział w zwiększaniu szacunku, który należy się środowisku. Na dzień dzisiejszy, pellet ECOFOREST jako drzewne paliwo ekologiczne nie ma rywala.